Parfémové know-how
Zmena ročného obdobia si žiada obmenu šatníka a nielen toho. Rozhodovanie pri nákupe nového parfumu býva veľmi ťažké. Každá je niečím výnimočná a rozhodovanie neuľahčí ani krásny flakón. Aké robíme najčastejšie chyby pri výbere novej vône a podľa čoho sa rozhodnúť?
Na telo, alebo na oblečenie?
Veľké množstvo žien si pri výbere parfumu v obchode nanesie vôňu priamo na kožu, kde pulzuje krv. V bežnom živote potom ale strieka vôňu na oblečenie, to však nevadí, len je potom trochu iná. Parfém nanášajte z väčšej vzdialenosti, aby dopadol len ľahký poprašok a nespôsobil škvrny alebo nezničil látku. Chyba je tiež nastriekaní vôňa na vnútorné zápästie a následné trenie. Zahrejte sa tým jednotlivé zložky, ktoré sa zmiešajú a jednotlivé vrstvy sa nemôžu správne rozvíjať. Po aplikácii je lepšie počkať aspoň desať minút, než sa vôňa rozleží, a až potom sa rozhodovať, ako je vám sympatická.
podľa postavy
Vodítkom pre výber správneho parfumu môže byť napríklad aj stavba tela. Drobnejším postavám budú ladiť kvety a drobnejšie korenie, korenie, liči, passion fruit alebo pistácie. Veľmi výrazné a opulentné tóny, ako sú pačuli, pižmo, tuberóza, niektoré druhy ruží, alebo drevitý santal, patrí k sebavedomým, urasteným a silnejším ženám. Ak ste mladá, bude sa k vám skvele hodiť pikantná drevitá vôňa. Ženám, ktoré rady zostávajú u klasiky, sa budú páčiť jemné a menej nápadné zelené tóny chyprových esencií.
Do práce, alebo na večierok?
Žena by sa taky mala riadiť osobným vkusom a spôsobom života. Na bežné nosenie je vhodné používať ľahšie toaletné vody. Na večierok alebo do divadla si môžete zaobstarať koncentrovanejšie parfum, ale pozor na množstvo. Nie vždy býva ťažký odér príjemný. Veľkú úlohu hrajú aj ročné obdobie a oblečenie. K letu patria skôr príjemnejšie nabíjajúce citrusy alebo kvetinovo-ovocné vône. Naopak v chladnejšom období sú vhodnejšie ťažšie a výraznejšie typy vôní. Dávajte pozor tiež pri používaní súčasne iných odlišne voňajúcich prípravkov. Môže dôjsť k disharmónii, a vyvolanie nepríjemného dojmu.