Orgazmus môžete pokojne prežiť aj vo sne
Do tajov spánku sa ľudia snažia preniknúť už pekne dlho. Napriek tomu mnohé veci zostávajú dodnes neobjasnené. Hoci vedci bádajú v tejto oblasti, sú dnes už schopní veľmi efektívne diagnostikovať poruchy spánku a tiež je liečiť, je rad otázok, na ktoré odpovedať nedokážu.
Snívate iba o tom, koho dobre poznáte
Snáre bývali veľmi populárne literatúrou našich prababičiek. Ľudia od nepamäti venovali svojim snom veľkú pozornosť. Snažili sa ich nejako vyložiť. Niektorí treba verili tomu, že sa k nim prostredníctvom snov dostáva nejaké posolstvo a hľadali ten správny výklad pre neho. Pravdou je, že naše podvedomie spracováva vo sne rôzne naše zážitky a tak môže vyplávať na povrch niečo príjemné, alebo naopak nepríjemného. Sny by teda nemali prechádzať bez povšimnutia. Vo svojich snoch sa navyše stretávame len s ľuďmi, s ktorými sme aspoň raz v živote tú česť sa osobne stretnúť. Mozog siaha do akejsi databanky, z ktorej vytiahne tvár, spomienku. Nemôžeme sa preto čudovať, keď sa vo sne naraz stretneme s niekým, koho sme my ženy treba dlhé roky nevideli.
90% snov hneď zabudnete
„Nič sa mi nezdalo,“ hovoríte túto vetu pravidelne po prebudení? Ak áno, nie je to pravda. Určite sa vám niečo zdalo, ale nepamätáte sa, čo. Aj odborníci sa totiž zhodujú na tom, že 90% svojich snov človek zabudne. Každému sa niečo zdá, majú len niektoré psychických porúch dochádza k tomu, že človek stráca schopnosť snívať. V snoch je tiež veľa emócií a vedecké štúdie o snoch hovoria, že ide väčšinou o skôr negatívne emócie ako je strach alebo úzkosť. Aj počas jedinej noci môžete mať štyri až sedem snov. Ak si nejaký sen zapamätáte, väčšinou taký, ktorý sem vám zdá tesne pred prebudením. Všetky ostatné zabudnete. Ostatne my ľudia nie sme jediní, kto sníva. Sny majú aj zvieratá, skúste pozorovať napríklad svojho psa v spánku. A mimochodom vo sne môžete prežiť aj orgazmus, a to dokonca intenzívnejšie, než v skutočnosti. Počas snívanie sú zážitky o poznanie silnejší a intenzívnejší.