Keď na bicykel, tak len v cyklistickom oblečení. Prečo je tak zásadný?

Cyklistika zažíva doslova boom! Záujem je o tento typ športe naozaj obrovský, a to vďaka panujúcemu koronavírusy, ktorý nás veľa obmedzil, aj čo sa týka športovania. Keď ľudia nemôžu do posilňovne, radšej sadajú na bicykel a vydávajú sa v ústrety dobrodružstvo. Ešte, že je Slovenská republika tak krásne pretkaná množstvom cyklotrás. Medzi cyklistov sa však stále nájdu jedinci, ktorí namiesto klasického cyklistického oblečenia volí tepláky a rozviatou mikinu. Tento typ oblečenia však na koleso nie je robený, cyklistické oblečenie je základom správne a pohodlné jazdy.

Rad cyklistov však nevidí v cyklistickom oblečení zmysel. Ponúka sa otázka, prečo do neho teda investovať a prečo si ho na bicykel obliecť, keď už sa rozhodneme vyjsť na výlet pôsobivú krajinou?

Na materiáli záleží

V mnohých oblastiach života ste sa iste presvedčili o tom, že na materiáli skrátka záleží. A ani v prípade oblečení na bicykel tomu nie je inak. Je dôležité, aby bolo oblečenie priedušné a aby pot nezostával na pokožke. Je potrebné, aby sa odparoval preč a nijako nám neškodil. Túto schopnosť môže cyklistické oblečenie zaručiť, klasické tepláky alebo mikina však nie.

Oblečenie musí byť priľnavé

Na čom tiež záleží, tak na priľnavosti oblečení. Tričko, mikina ani nohavice by nám nemali prekážať v pohybe. Keď je navyše oblečenie priľnavé, telo je lepšie chránené napríklad pred nechcenými návštevami hmyzu alebo pred vetrom, ktorý sa nám nedostane až na spotenú kožu.

Vďaka priľnavosti materiálu sa zlepší odpor vzduchu okolo tela. Pokožka navyše bude chránená nielen pred odreninami a otrasmi, ale tiež aj proti spálením.

Cyklistické oblečenie je špeciálne strihané

Ak by sme sa na jednotlivé kúsky cyklistického oblečenia pozreli, zistili by sme, že je špeciálne strihané. Napríklad rukávy na dresoch alebo na bundách sú predĺžené až k rukaviciam, a to preto, aby oblasť zápästia nebola pod náporom teplého alebo chladného vzduchu. Táto časť tela je pomerne citlivá.