Ako pestovať zeleninu vo fóliovníku

Neurodilo sa vám tento rok veľa zeleniny alebo vás pestovanie naopak chytilo natoľko, že v ňom ešte pár týždňov chcete pokračovať? Potom možno zvažujete, že si na záhrade postavíte fóliovník z hliníkových profilov stavebnice Aluhobby. Fóliovníky sa v posledných rokoch tešia veľkej obľúbenosti a popularite, poďme si preto povedať, čo sa v nich dá pestovať alebo aké sú jeho popredné výhody.

Aké sú výhody fóliovníka?

K popredným výhodám fóliovníka patrí predovšetkým ich kvalitná konštrukcia s kvalitnou fóliou. Vďaka tomu chráni rastliny aj v chladnejších dňoch, kedy teplota siaha potrebné na mínus päť stupňov Celzia. Navyše Rastlina zaisťuje prakticky rovnaké podmienky ako skleník, je to však mobilné riešenie v porovnaní so skleníkom.

Čo sa dá pestovať vo fóliovníkoch?

Vo fóliovníku je možné pestovať prakticky všetko to, čo sa dá pestovať v skleníku. Najviac sa v ňom darí bylinkám používaným pri varení, ako napríklad pažítka, oregano alebo bazalka. Pokiaľ v ňom chcete pestovať zeleninu, vysaďte do neho predovšetkým brokolicu, zeler, pór alebo karfiol.

Veľmi dobre sa vo fóliovníku darí paradajkám neba tekvicám či cukety. Za vyskúšanie stoja aj melóny, ktoré vďaka tomu, aby budú dostatočne chránené pred nepriazňou počasia, porastú doslova ako z vody.

Ako pestovať zeleninu vo fóliovníkov

Utvrdili ste sa v tom, že skutočne budete pestovať zeleninu vo fóliovníku? Potom sa pýtate, ako na to. Ako bonus vám prináša niekoľko tipov, ktoré rozhodne oceníte.

  • Fóliovník postavte na miesto, kde je dostatok svetla. To zelenina na svoj život potrebuje rovnako ako dostatok vzduchu.
  • Pamätajte na to, že by ste mali vysádzať zeleninu požadujúcu rovnaké teplotné podmienky. Nie všetky druhy zeleniny potrebujú to isté.
  • Samostatne by sa mali pestovať šalátové uhorky, ktoré sú podľa odborníkov teplotne najnáročnejšie. Pestujú sa vo veľkom teple, ktoré môže dosiahnuť aj tridsaťpäť stupňov Celzia.